En İyi Film
Roma


BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Green Book (Yeşil Rehber)
A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)

En İyi İngiliz Filmi
The Favourite (Sarayın Gözdesi)


Beast (Canavar)
Bohemian Rhapsody
McQueen
Stan & Ollie
You Were Never Really Here

En İyi Yönetmen
Alfonso Cuarón - Roma


Bradley Cooper - A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Pawel Pawlikowski - Cold War (Soğuk Savaş)
Spike Lee - BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
Yorgos Lanthimos - The Favourite (Sarayın Gözdesi)

En İyi Kadın Oyuncu
Olivia Colman - The Favourite (Sarayın Gözdesi)


Glenn Close - The Wife (Nobel Adayının Karısı)
Lady Gaga - A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Melissa McCarthy - Can You Ever Forgive Me?
Viola Davis - Widows (Dul Kadınlar)


En İyi Erkek Oyuncu
Rami Malek - Bohemian Rhapsody


Bradley Cooper - A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Christian Bale - Vice
Steve Coogan - Stan & Ollie
Viggo Mortensen - Green Book (Yeşil Rehber)


En İyi Kadın Oyuncu (Yardımcı Rol)
Rachel Weisz - The Favourite (Sarayın Gözdesi)


Amy Adams - Vice
Claire Foy - First Man (Ay'da İlk İnsan)
Emma Stone - The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Margot Robbie - Mary Queen of Scots

En İyi Erkek Oyuncu (Yardımcı Rol)
Mahershala Ali - Green Book (Yeşil Rehber)


Adam Driver - BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
Richard E. Grant - Can You Ever Forgive Me?
Sam Rockwell - Vice
Timothée Chalamet - Beautiful Boy


En İyi Özgün Senaryo
The Favourite (Sarayın Gözdesi) - Deborah Davis, Tony McNamara


Cold War (Soğuk Savaş) - Pawel Pawlikowski, Janusz Glowacki
Green Book (Yeşil Rehber) - Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
Roma - Alfonso Cuarón
Vice - Adam McKay


En İyi Uyarlama Senaryo
BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya) - Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott


Can You Ever Forgive Me? - Nicole Holofcener, Jeff Whitty
First Man (Ay'da İlk İnsan) - Josh Singer
If Beale Street Could Talk - Barry Jenkins
A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor) - Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters


En İyi Kurgu
Vice - Hank Corwin


Bohemian Rhapsody - John Ottman
The Favourite (Sarayın Gözdesi) - Yorgos Mavropsaridis
First Man (Ay'da İlk İnsan) - Tom Cross
Roma - Alfonso Cuarón, Adam Gough

En İyi Görüntü Yönetimi
Roma - Alfonso Cuarón


Bohemian Rhapsody - Newton Thomas Sigel
Cold War (Soğuk Savaş) - Lukasz Zal
The Favourite (Sarayın Gözdesi) - Robbie Ryan
First Man (Ay'da İlk İnsan) - Linus Sandgren

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
The Favourite (Sarayın Gözdesi) - Fiona Crombie, Alice Felton


Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları) - Stuart Craig, Anna Pinnock
First Man (Ay'da İlk İnsan) - Nathan Crowley, Kathy Lucas
Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı) - John Myhre, Gordon Sim
Roma - Eugenio Caballero, Bárbara Enríquez

En İyi Kostüm Tasarımı
The Favourite (Sarayın Gözdesi) - Sandy Powell


The Ballad of Buster Scruggs - Mary Zophres
Bohemian Rhapsody - Julian Day
Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı) - Sandy Powell
Mary Queen of Scots - Alexandra Byrne

En İyi Özgün Film Müziği
A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor) - Bradley Cooper, Lady Gaga, Lukas Nelson


BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya) - Terence Blanchard
If Beale Street Coudl Talk - Nicholas Britell
Isle of Dogs (Köpek Adası) - Alexandre Desplat
Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı) - Marc Shaiman

En İyi Saç ve Makyaj
The Favourite (Sarayın Gözdesi)


Bohemian Rhapsody
Mary Queen of Scots
Stan & Ollie
Vice

En İyi Ses
Bohemian Rhapsody


First Man (Ay'da İlk İnsan)
Mission: Impossible - Fallout (Mission: Impossible - Yansımalar)
A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)
A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)

En İyi Görsel Efekt
Black Panther (Kara Panter)


Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları)
First Man (Ay'da İlk İnsan)
Ready Player One (Başlat)

En İyi Animasyon Filmi
Spider-Man: Into the Spider-Verse (Örümcek Adam: Örümcek Evreninde)


Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2)
Isle of Dogs (Köpek Adası)

En İyi Film (Yabancı Dilde)
Roma - Meksika


Capernaum - Lübnan
Cold War (Soğuk Savaş) - Polonya
Dogman - İtalya
Shoplifters - Japonya

En İyi Belgesel
Free Solo


McQueen
RBG
They Shall Not Grow Old
Three Identical Strangers

En İyi İlk Film
Beast (Canavar)


Apostasy
A Cambodian Spring
Pili
Ray & Liz

Yükselen Yıldız
Letitia Wright


Jessie Buckley
Cynthia Erivo
Barry Keoghan
Lakeith Stanfield

En İyi Kısa Film
73 Cows

Bachelor, 38
The Blue Door
The Field
Wale

En İyi Kısa Animasyon
Roughhouse

I'm OK
Marfa