En İyi Film
Roma


Black Panther (Kara Panter)
BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
The Favourite (Sarayın Gözdesi)
First Man (Ay'da İlk İnsan)
Green Book (Yeşil Rehber)
If Beale Street Could Talk
Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)
A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Vice

En İyi Yönetmen
Alfonso Cuarón, Roma


Damien Chazelle, First Man (Ay'da İlk İnsan)
Bradley Cooper, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Peter Farrelly, Green Book (Yeşil Rehber)
Yorgos Lanthimos, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Spike Lee, BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
Adam McKay, Vice

En İyi Erkek Oyuncu
Christian Bale, Vice


Bradley Cooper, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Willem Dafoe, At Eternity's Gate
Ryan Gosling, First Man (Ay'da İlk İnsan)
Ethan Hawke, First Reformed
Rami Malek, Bohemian Rhapsody
Viggo Mortensen, Green Book (Yeşil Rehber)

En İyi Kadın Oyuncu
Glenn Close, The Wife (Nobel Adayının Karısı) - Lady Gaga, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)


Yalitza Aparicio, Roma
Emily Blunt, Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)
Toni Collette, Hereditary (Ayin)
Olivia Colman, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Melissa McCarthy, Can You Ever Forgive Me?

En İyi Erkek Oyuncu (Yardımcı Rol)
Mahershala Ali, Green Book (Yeşil Rehber)


Timothée Chalamet, Beautiful Boy
Adam Driver, BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)
Sam Elliott, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Richard E. Grant, Can You Ever Forgive Me?
Michael B. Jordan, Black Panther (Kara Panter)

En İyi Kadın Oyuncu (Yardımcı Rol)
Regina King, If Beale Street Could Talk


Amy Adams, Vice
Claire Foy, First Man (Ay'da İlk İnsan)
Nicole Kidman, Boy Erased
Emma Stone, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Rachel Weisz, The Favourite (Sarayın Gözdesi)

En İyi Genç Oyuncu
Elsie Fisher, Eighth Grade (Sekizinci Sınıf)


Thomasin McKenzie, Leave No Trace (İz Bırakma)
Ed Oxenbould, Wildlife (Yangın Yeri)
Millicent Simmonds, A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)
Amandla Stenberg, The Hate U Give
Sunny Suljic, Mid90s

En İyi Oyuncu Kadrosu
The Favourite (Sarayın Gözdesi)

Black Panther (Kara Panter)
Crazy Rich Asians
Vice
Widows (Dul Kadınlar)

En İyi Özgün Senaryo
Paul Schrader, First Reformed


Bo Burnham, Eighth Grade (Sekizinci Sınıf)
Alfonso Cuarón, Roma
Deborah Davis and Tony McNamara, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Adam McKay, Vice
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Green Book (Yeşil Rehber)
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski, A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)

En İyi Uyarlama Senaryo
Barry Jenkins, If Beale Street Could Talk


Ryan Coogler, Joe Robert Cole, Black Panther (Kara Panter)
Nicole Holofcener, Jeff Whitty, Can You Ever Forgive Me?
Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Josh Singer, First Man (Ay'da İlk İnsan)
Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee, BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya)

En İyi Görüntü Yönetmenliği
Alfonso Cuarón, Roma


James Laxton, If Beale Street Could Talk
Matthew Libatique, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Rachel Morrison, Black Panther (Kara Panter)
Robbie Ryan, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Linus Sandgren, First Man (Ay'da İlk İnsan)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Hannah Beachler, Jay Hart, Black Panther (Kara Panter)


Eugenio Caballero, Barbara Enriquez, Roma
Nelson Coates, Andrew Baseman, Crazy Rich Asians
Fiona Crombie, Alice Felton, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Nathan Crowley, Kathy Lucas, First Man (Ay'da İlk İnsan)
John Myhre, Gordon Sim, Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)

En İyi Kurgu
Tom Cross, First Man (Ay'da İlk İnsan)


Jay Cassidy, A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor)
Hank Corwin, Vice
Alfonso Cuarón, Adam Gough, Roma
Yorgos Mavropsaridis, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Joe Walker, Widows (Dul Kadınlar)

En İyi Kostüm Tasarımı
Ruth Carter, Black Panther (Kara Panter)


Alexandra Byrne, Mary Queen of Scots
Julian Day, Bohemian Rhapsody
Sandy Powell, The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Sandy Powell, Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)

En İyi Saç ve Makyaj
Vice


Black Panther (Kara Panter)
Bohemian Rhapsody
The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Mary Queen of Scots
Suspiria


En İyi Görsel Efekt
Black Panther (Kara Panter)


Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)
First Man (Ay'da İlk İnsan)
Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)
Mission: Impossible – Fallout (Mission: Impossible - Yansımalar)
Ready Player One (Başlat)

En İyi Animasyon Filmi
Spider-Man: Into the Spider-Verse (Örümcek Adam: Örümcek Evreninde)


The Grinch (Grinç)
Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2)
Isle of Dogs (Köpek Adası)
Mirai
Ralph Breaks the Internet (Ralph ve İnternet)


En İyi Aksiyon Filmi
Mission: Impossible – Fallout (Mission: Impossible - Yansımalar)


Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)
Black Panther (Kara Panter)
Deadpool 2
Ready Player One (Başlat)
Widows (Dul Kadınlar)

En İyi Komedi Filmi
Crazy Rich Asians


Deadpool 2
The Death of Stalin
The Favourite (Sarayın Gözdesi)
Game Night (Oyun Gecesi)
Sorry to Bother You

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Christian Bale, Vice


Jason Bateman, Game Night (Oyun Gecesi)
Viggo Mortensen, Green Book (Yeşil Rehber)
John C. Reilly, Stan & Ollie
Ryan Reynolds, Deadpool 2
Lakeith Stanfield, Sorry to Bother You

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Olivia Colman, The Favourite (Sarayın Gözdesi)


Emily Blunt, Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)
Elsie Fisher, Eighth Grade (Sekizinci Sınıf)
Rachel McAdams, Game Night (Oyun Gecesi)
Charlize Theron, Tully
Constance Wu, Crazy Rich Asians

En İyi Bilim-Kurgu ya da Korku Filmi
A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)


Annihilation (Yok Oluş)
Halloween (Cadılar Bayramı)
Hereditary (Ayin)
Suspiria

Yabancı Dilde En İyi Film
Roma


Burning (Şüphe)
Capernaum (Kefernahum)
Cold War (Soğuk Savaş)
Shoplifters (Bir Aile İşi)

En İyi Şarkı
"Shallow," Lady Gaga & Bradley Cooper (A Star Is Born)

"All the Stars," Kendrick Lamar & SZA (Black Panther)
"Girl in the Movies," Dolly Parton (Dumplin’)
"I’ll Fight," Jennifer Hudson (RBG)
"The Place Where Lost Things Go," Emily Blunt (Mary Poppins Returns)
"Trip a Little Light Fantastic," Lin-Manuel Miranda (Mary Poppins Returns)

En İyi Film Müziği
Justin Hurwitz, First Man (Ay'da İlk İnsan)


Kris Bowers, Green Book (Yeşil Rehber)
Nicholas Britell, If Beale Street Could Talk
Alexandre Desplat, Isle of Dogs (Köpek Adası)
Ludwig Göransson, Black Panther (Kara Panter)
Marc Shaiman, Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı)


En İyi Komedi Dizisi
Atlanta
Barry
The Good Place
The Kominsky Method
The Marvelous Mrs. Maisel
The Middle
One Day at a Time
Schitt’s Creek

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi Dizisi)
Hank Azaria, Brockmire
Ted Danson, The Good Place
Michael Douglas, The Kominsky Method
Donald Glover, Atlanta
Bill Hader, Barry
Jim Parsons, The Big Bang Theory
Andy Samberg, Brooklyn Nine-Nine

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi Dizisi)
Rachel Bloom, Crazy Ex-Girlfriend
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Allison Janney, Mom
Justina Machado, One Day at a Time
Debra Messing, Will & Grace
Issa Rae, Insecure

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Komedi Dizisi)
William Jackson Harper, The Good Place
Sean Hayes, Will & Grace
Brian Tyree Henry, Atlanta
Nico Santos, Superstore
Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel
Henry Winkler, Barry

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu (Komedi Dizisi)
Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
Betty Gilpin, GLOW
Laurie Metcalf, The Conners
Rita Moreno, One Day at a Time
Zoe Perry, Young Sheldon
Annie Potts, Young Sheldon
Miriam Shor, Younger

En İyi Dram Dizisi
The Americans
Better Call Saul
The Good Fight
Homecoming
Killing Eve
My Brilliant Friend
Pose
Succession

En İyi Erkek Oyuncu (Dram Dizisi)
Freddie Highmore, The Good Doctor
Diego Luna, Narcos: Mexico
Richard Madden, Bodyguard
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Billy Porter, Pose
Matthew Rhys, The Americans
Milo Ventimiglia, This Is Us

En İyi Kadın Oyuncu (Dram Dizisi)
Jodie Comer, Killing Eve
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Elisabeth Moss, The Handmaid's Tale
Sandra Oh, Killing Eve
Elizabeth Olsen, Sorry for Your Loss
Julia Roberts, Homecoming
Keri Russell, The Americans

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Dram Dizisi)
Richard Cabral, Mayans M.C.
Asia Kate Dillon, Billions
Noah Emmerich, The Americans
Justin Hartley, This Is Us
Matthew Macfadyen, Succession
Richard Schiff, The Good Doctor
Shea Whigham, Homecoming

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu (Dram Dizisi)
Dina Shihabi, Jack Ryan
Julia Garner, Ozark
Thandie Newton, Westworld
Rhea Seehorn, Better Call Saul
Yvonne Strahovski, The Handmaid's Tale
Holly Taylor, The Americans

En İyi Mini Dizi
A Very English Scandal
American Vandal
The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Escape at Dannemora
Genius: Picasso
Sharp Objects

En İyi TV Filmi

Icebox
Jesus Christ Superstar Live in Concert
King Lear
My Dinner With Hervé
Notes From the Field
The Tale

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)
Antonio Banderas, Genius: Picasso
Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Paul Dano, Escape at Dannemora
Benicio Del Toro, Escape at Dannemora
Hugh Grant, A Very English Scandal
John Legend, Jesus Christ Superstar Live in Concert

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)
Amy Adams, Sharp Objects
Patricia Arquette, Escape at Dannemora
Connie Britton, Dirty John
Carrie Coon, The Sinner
Laura Dern, The Tale
Anna Deavere Smith, Notes From the Field

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)
Brandon Victor Dixon, Jesus Christ Superstar Live in Concert
Eric Lange, Escape at Dannemora
Alex Rich, Genius: Picasso
Peter Sarsgaard, The Looming Tower
Finn Wittrock, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Ben Whishaw, A Very English Scandal

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

Ellen Burstyn, The Tale
Patricia Clarkson, Sharp Objects
Penelope Cruz, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Julia Garner, Dirty John
Judith Light, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Elizabeth Perkins, Sharp Objects

En İyi Animasyon Dizisi
Adventure Time
Archer
Bob’s Burgers
BoJack Horseman
The Simpsons
South Park